3M 926101-01-12-EU
926101-01-12-EU picture photo
Mfg. Part Number
926101-01-12-EU
Brief Description
CONN HEADER 12POS .100" GOLD
Datasheet Download
926101-01-12-EU.pdf
Availability of 926101-01-12-EU
QUANTITY
926101-01-12-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 926101-01-12-EU
Internal Part NumberEIS-926101-01-12-EU
PackagingBulk
Number of Positions12
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall1.350" (34.29mm)
Length - Post (Mating)0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height0.900" (22.86mm)
Length - Tail0.350" (8.89mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)926101-01-12-EU
Related Links926101-, 926101-01-12-EU Datasheet, 3M Distributor
926101-01-12-EU Details Description
Related parts for 926101-01-12-EU
RES 66.5 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
RES 143K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
RES 10.5 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEX NUT 0.315" NYLON M5 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
CAP CER 39PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf