3M 926101-01-29-EU
926101-01-29-EU picture photo
Mfg. Part Number
926101-01-29-EU
Brief Description
CONN HEADER 29POS .100" GOLD
Datasheet Download
926101-01-29-EU.pdf
Availability of 926101-01-29-EU
QUANTITY
926101-01-29-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 926101-01-29-EU
Internal Part NumberEIS-926101-01-29-EU
PackagingBulk
Number of Positions29
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall1.350" (34.29mm)
Length - Post (Mating)0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height0.900" (22.86mm)
Length - Tail0.350" (8.89mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)926101-01-29-EU
Related Links926101-, 926101-01-29-EU Datasheet, 3M Distributor
926101-01-29-EU Details Description
Related parts for 926101-01-29-EU
FERRITE CHIP 70OHM 25% 1206 SMT datasheet.pdf
CONN RCPT HOUSING 18POS CST-100 datasheet.pdf
RES SMD 365 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 05VIN 24VOUT datasheet.pdf
RES SMD 5.9K OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1.5A TO263-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
RES 2.32K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf
MOD REG BUCK DUAL 20V 3A 25LGA datasheet.pdf