3M 926101-01-29-I
926101-01-29-I picture photo
Mfg. Part Number
926101-01-29-I
Brief Description
CONN HEADER 29POS .100" GOLD
Datasheet Download
926101-01-29-I.pdf
Availability of 926101-01-29-I
QUANTITY
926101-01-29-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 926101-01-29-I
Internal Part NumberEIS-926101-01-29-I
PackagingBulk
Number of Positions29
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall1.350" (34.29mm)
Length - Post (Mating)0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height0.900" (22.86mm)
Length - Tail0.350" (8.89mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)926101-01-29-I
Related Links926101-, 926101-01-29-I Datasheet, 3M Distributor
926101-01-29-I Details Description
Related parts for 926101-01-29-I
IC VREF SHUNT 4.096V SOT23 datasheet.pdf
HEADER OPEN .025"DIA .400 22POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
HDR CONN SMT DR TIN datasheet.pdf
IC OPAMP ZERO-DRIFT 350KHZ 8SON datasheet.pdf
RES SMD 68.1 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
RES 806K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Controller PWM Dimming Backlight, Lighting 16-QFN (3x4) datasheet.pdf
IDC SOCKET 0.079 16 POS datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 300MW SOT23 datasheet.pdf