3M 926101-01-32-I
926101-01-32-I picture photo
Mfg. Part Number
926101-01-32-I
Brief Description
CONN HEADER 32POS .100" GOLD
Datasheet Download
926101-01-32-I.pdf
Availability of 926101-01-32-I
QUANTITY
926101-01-32-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 926101-01-32-I
Internal Part NumberEIS-926101-01-32-I
PackagingBulk
Number of Positions32
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall1.350" (34.29mm)
Length - Post (Mating)0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height0.900" (22.86mm)
Length - Tail0.350" (8.89mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)926101-01-32-I
Related Links926101-, 926101-01-32-I Datasheet, 3M Distributor
926101-01-32-I Details Description
Related parts for 926101-01-32-I
RES SMD 31.6K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 3.6KOHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SHIPPER CIRC BD BX 9X7-1/2X2-1/2 datasheet.pdf
SENSOR 1500PSI M20-1.5 6G 4.5V datasheet.pdf
FILTER EMI 5000 PF PI TYPE MIL datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 1.25A 32VAC 63VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
TOOL W/ 5320 datasheet.pdf
RES 80.6 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf