3M 926102-01-01-I
926102-01-01-I picture photo
Mfg. Part Number
926102-01-01-I
Brief Description
CONN HEADER 2POS .100" DL GOLD
Datasheet Download
926102-01-01-I.pdf
Availability of 926102-01-01-I
QUANTITY
926102-01-01-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 926102-01-01-I
Internal Part NumberEIS-926102-01-01-I
PackagingBulk
Number of Positions2
Pitch-
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall1.350" (34.29mm)
Length - Post (Mating)0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height0.900" (22.86mm)
Length - Tail0.350" (8.89mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)926102-01-01-I
Related Links926102-, 926102-01-01-I Datasheet, 3M Distributor
926102-01-01-I Details Description
Related parts for 926102-01-01-I
POT 50K OHM 1/20W LINEAR datasheet.pdf
RES SMD 10.2 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 0.5A 8SOIC datasheet.pdf
MICRO 15POS SKT 6" datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 5" 0.50MM 21POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
RES 12.4K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 137K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.2K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 1.3V SNT-4A datasheet.pdf
CAP FILM 6.8NF 5% 63VDC AXIAL datasheet.pdf