3M 926102-01-11-I
926102-01-11-I picture photo
Mfg. Part Number
926102-01-11-I
Brief Description
CONN HEADER 22POS .100" DL GOLD
Datasheet Download
926102-01-11-I.pdf
Availability of 926102-01-11-I
QUANTITY
926102-01-11-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 926102-01-11-I
Internal Part NumberEIS-926102-01-11-I
PackagingBulk
Number of Positions22
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall1.350" (34.29mm)
Length - Post (Mating)0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height0.900" (22.86mm)
Length - Tail0.350" (8.89mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)926102-01-11-I
Related Links926102-, 926102-01-11-I Datasheet, 3M Distributor
926102-01-11-I Details Description
Related parts for 926102-01-11-I
FAN AXIAL 45X10.5MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
IC DAC QUAD CALBRTD 12BIT 24SOIC datasheet.pdf
RES SMD 910 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 8NS 100TQFP datasheet.pdf
LED CBI 3MM BI-LEVEL BICOLOR datasheet.pdf
RES 1.69 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.1K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf