3M 926102-01-25-I
926102-01-25-I picture photo
Mfg. Part Number
926102-01-25-I
Brief Description
CONN HEADER 50POS .100" DL GOLD
Datasheet Download
926102-01-25-I.pdf
Availability of 926102-01-25-I
QUANTITY
926102-01-25-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 926102-01-25-I
Internal Part NumberEIS-926102-01-25-I
PackagingBulk
Number of Positions50
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall1.350" (34.29mm)
Length - Post (Mating)0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height0.900" (22.86mm)
Length - Tail0.350" (8.89mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)926102-01-25-I
Related Links926102-, 926102-01-25-I Datasheet, 3M Distributor
926102-01-25-I Details Description
Related parts for 926102-01-25-I
IC REG LDO 1.8V 1.5A SOT223-6 datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN/PNP SSMINI6 datasheet.pdf
RES SMD 200K OHM 1% 1/8W 0603 datasheet.pdf
RES 1.37M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
HMIC PIN SWITCH datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP CER 12PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 0.011UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf