3M 926121-01-17-I
926121-01-17-I picture photo
Mfg. Part Number
926121-01-17-I
Brief Description
CONN HEADER 17POS .100" GOLD
Datasheet Download
926121-01-17-I.pdf
Availability of 926121-01-17-I
QUANTITY
926121-01-17-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 926121-01-17-I
Internal Part NumberEIS-926121-01-17-I
PackagingBulk
Number of Positions17
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.845" (21.47mm)
Length - Post (Mating)0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height0.390" (9.90mm)
Length - Tail0.355" (9.02mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)926121-01-17-I
Related Links926121-, 926121-01-17-I Datasheet, 3M Distributor
926121-01-17-I Details Description
Related parts for 926121-01-17-I
FUSE GLASS 800MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK 3.81MM 12POS PCB datasheet.pdf
TERM SOLDER SLOT .213" .053"L datasheet.pdf
CONN RECEPT PIN .015-.022" .180" datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 60V D2PAK datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.930" 3MM 2LD datasheet.pdf
FUSE BLOCK BOLT DOWN 80V datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2 NYLON 61MM datasheet.pdf
CONN RCPT 53POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CAP CER 15PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 1.2PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf