3M 926121-01-18-I
926121-01-18-I picture photo
Mfg. Part Number
926121-01-18-I
Brief Description
CONN HEADER 18POS .100" GOLD
Datasheet Download
926121-01-18-I.pdf
Availability of 926121-01-18-I
QUANTITY
926121-01-18-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 926121-01-18-I
Internal Part NumberEIS-926121-01-18-I
PackagingBulk
Number of Positions18
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.845" (21.47mm)
Length - Post (Mating)0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height0.390" (9.90mm)
Length - Tail0.355" (9.02mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)926121-01-18-I
Related Links926121-, 926121-01-18-I Datasheet, 3M Distributor
926121-01-18-I Details Description
Related parts for 926121-01-18-I
CONN EDGECARD 30POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM VM 16-LLP datasheet.pdf
LED CBI 3MM 1POS GREEN TH datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS W/PIN INLINE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
RES 200 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC TCXO 1.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf