3M 926121-01-20-I
926121-01-20-I picture photo
Mfg. Part Number
926121-01-20-I
Brief Description
CONN HEADER 20POS .100" GOLD
Datasheet Download
926121-01-20-I.pdf
Availability of 926121-01-20-I
QUANTITY
926121-01-20-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 926121-01-20-I
Internal Part NumberEIS-926121-01-20-I
PackagingBulk
Number of Positions20
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.845" (21.47mm)
Length - Post (Mating)0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height0.390" (9.90mm)
Length - Tail0.355" (9.02mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)926121-01-20-I
Related Links926121-, 926121-01-20-I Datasheet, 3M Distributor
926121-01-20-I Details Description
Related parts for 926121-01-20-I
IDC CABLE - HSC50H/AE50M/HSC50H datasheet.pdf
SENSOR 100PSI M20-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN SOCKET 20-28AWG TIN CRIMP datasheet.pdf
T8377A TERMINATOR ASSEMBLY datasheet.pdf
RES SMD 69.8 OHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 405MA 270 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 31POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
CRIMP TOOL MINI W/LOCATOR datasheet.pdf
4MM SAFETY ADAPTER YELLOW datasheet.pdf