3M 926121-01-27-EU
926121-01-27-EU picture photo
Mfg. Part Number
926121-01-27-EU
Brief Description
CONN HEADER 27POS .100" GOLD
Datasheet Download
926121-01-27-EU.pdf
Availability of 926121-01-27-EU
QUANTITY
926121-01-27-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 926121-01-27-EU
Internal Part NumberEIS-926121-01-27-EU
PackagingBulk
Number of Positions27
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.845" (21.47mm)
Length - Post (Mating)0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height0.390" (9.90mm)
Length - Tail0.355" (9.02mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)926121-01-27-EU
Related Links926121-, 926121-01-27-EU Datasheet, 3M Distributor
926121-01-27-EU Details Description
Related parts for 926121-01-27-EU
DIGITAL NOISE FILTER 25MHZ SMD datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 66POS datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 64POS TIN datasheet.pdf