3M 926122-01-10-EU
926122-01-10-EU picture photo
Mfg. Part Number
926122-01-10-EU
Brief Description
CONN HEADER 20POS .100" DL GOLD
Datasheet Download
926122-01-10-EU.pdf
Availability of 926122-01-10-EU
QUANTITY
926122-01-10-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 926122-01-10-EU
Internal Part NumberEIS-926122-01-10-EU
PackagingBulk
Number of Positions20
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall0.845" (21.46mm)
Length - Post (Mating)0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height0.390" (9.90mm)
Length - Tail0.355" (9.02mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)926122-01-10-EU
Related Links926122-, 926122-01-10-EU Datasheet, 3M Distributor
926122-01-10-EU Details Description
Related parts for 926122-01-10-EU
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 120V datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V Z5U RADIAL datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 128KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
RES SMD 3.3 OHM 5% 2W 2616 datasheet.pdf
MICRO 9POS PIN 30" datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
BACKSHELL DSUB datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 10POS datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 11POS JAM NUT SKT datasheet.pdf