3M 926141-01-18-EU
926141-01-18-EU picture photo
Mfg. Part Number
926141-01-18-EU
Brief Description
CONN HEADER 18POS .100" GOLD
Datasheet Download
926141-01-18-EU.pdf
Availability of 926141-01-18-EU
QUANTITY
926141-01-18-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 926141-01-18-EU
Internal Part NumberEIS-926141-01-18-EU
Number of Positions18
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.428" (10.87mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)926141-01-18-EU
Related Links926141-, 926141-01-18-EU Datasheet, 3M Distributor
926141-01-18-EU Details Description
Related parts for 926141-01-18-EU
RES 330 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 470PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 215 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC FRONT-END DUAL RCVR 28-TSSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS BOX MNT SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT BTB 70POS DL VERT SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf