3M 926141-01-26-EU
926141-01-26-EU picture photo
Mfg. Part Number
926141-01-26-EU
Brief Description
CONN HEADER 26POS .100" GOLD
Datasheet Download
926141-01-26-EU.pdf
Availability of 926141-01-26-EU
QUANTITY
926141-01-26-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 926141-01-26-EU
Internal Part NumberEIS-926141-01-26-EU
Number of Positions26
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.428" (10.87mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)926141-01-26-EU
Related Links926141-, 926141-01-26-EU Datasheet, 3M Distributor
926141-01-26-EU Details Description
Related parts for 926141-01-26-EU
Connector Quick Connect Receptacle 18-22 AWG 0.187" (4.75mm), 0.205" (5.21mm) Crimp datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS DUAL VERT AU datasheet.pdf
CAP CER 270PF 50V AXIAL datasheet.pdf
RES 330 OHM 7W 5% RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 28AWG WHITE 1000' datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 1.3W DO41 datasheet.pdf
IC SRAM 36MB 250MHZ 165BGA datasheet.pdf