3M 926142-01-23-I
926142-01-23-I picture photo
Mfg. Part Number
926142-01-23-I
Brief Description
CONN HEADER 46POS DL .100" GOLD
Datasheet Download
926142-01-23-I.pdf
Availability of 926142-01-23-I
QUANTITY
926142-01-23-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 926142-01-23-I
Internal Part NumberEIS-926142-01-23-I
Series92X
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions46
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.428" (10.87mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)926142-01-23-I
Related Links926142-, 926142-01-23-I Datasheet, 3M Distributor
926142-01-23-I Details Description
Related parts for 926142-01-23-I
SW ROTARY SP 200MA 0.5" PC MNT 2 datasheet.pdf
RES SMD 243 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC VOLTAGE MONITOR DUAL SOT23-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 1.4K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
FERRITE CORE RM 63NH N48 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf