3M 926381-01-27-EU
926381-01-27-EU picture photo
Mfg. Part Number
926381-01-27-EU
Brief Description
CONN HEADER 27POS .100" GOLD
Datasheet Download
926381-01-27-EU.pdf
Availability of 926381-01-27-EU
QUANTITY
926381-01-27-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 926381-01-27-EU
Internal Part NumberEIS-926381-01-27-EU
Number of Positions27
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.545" (13.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)926381-01-27-EU
Related Links926381-, 926381-01-27-EU Datasheet, 3M Distributor
926381-01-27-EU Details Description
Related parts for 926381-01-27-EU
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
RES 1.07K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
TRANS PNP 50V 0.15A CP datasheet.pdf
WASHER .18MM datasheet.pdf
RES 806 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 2COND 26AWG SLATE 100' datasheet.pdf
FIXED IND 1.5MH 85MA 30 OHM TH datasheet.pdf