3M 926381-01-32-I
926381-01-32-I picture photo
Mfg. Part Number
926381-01-32-I
Brief Description
CONN HEADER 32POS .100" GOLD
Datasheet Download
926381-01-32-I.pdf
Availability of 926381-01-32-I
QUANTITY
926381-01-32-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 926381-01-32-I
Internal Part NumberEIS-926381-01-32-I
Number of Positions32
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.545" (13.84mm)