3M 926581-01-26-EU
926581-01-26-EU picture photo
Mfg. Part Number
926581-01-26-EU
Brief Description
CONN HEADER 26POS .100" GOLD
Datasheet Download
926581-01-26-EU.pdf
Availability of 926581-01-26-EU
QUANTITY
926581-01-26-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 926581-01-26-EU
Internal Part NumberEIS-926581-01-26-EU
PackagingBulk
Number of Positions26
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.965" (24.51mm)
Length - Post (Mating)0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height0.400" (10.16mm)
Length - Tail0.465" (11.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)926581-01-26-EU
Related Links926581-, 926581-01-26-EU Datasheet, 3M Distributor
926581-01-26-EU Details Description
Related parts for 926581-01-26-EU
CONN HDR 3POS 7.50MM R/A SLDR datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 9A IPAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
LED PLAT DRAGON NEU WHITE 2SMD datasheet.pdf
IC SUPERVISOR ACT HIGH SOT23-3 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 10POS 8MM 10AWG datasheet.pdf
RES 218K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SURFACE LS BELT 24X84" A MED datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE PIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 11V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
SWITCH DIP datasheet.pdf
20UF 16V 6.604X18.364 105C AXI datasheet.pdf