3M 926781-01-19-EU
926781-01-19-EU picture photo
Mfg. Part Number
926781-01-19-EU
Brief Description
CONN HEADER 19POS .100" GOLD
Datasheet Download
926781-01-19-EU.pdf
Availability of 926781-01-19-EU
QUANTITY
926781-01-19-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 926781-01-19-EU
Internal Part NumberEIS-926781-01-19-EU
PackagingBulk
Number of Positions19
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall1.245" (31.62mm)
Length - Post (Mating)0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height0.600" (15.24mm)
Length - Tail0.545" (13.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)926781-01-19-EU
Related Links926781-, 926781-01-19-EU Datasheet, 3M Distributor
926781-01-19-EU Details Description
Related parts for 926781-01-19-EU
IC MICRO RESET CIRCUIT SOT23-3 datasheet.pdf
RES MO 1W 1.1K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR 3000PSI 7/16-20 UNF 4.5V datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 50V 20% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
RES 1.24K OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.83K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 182 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C VERT UNSHLD datasheet.pdf
RES SMD 3.48K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
BUSS MEDIUM VOLTAGE FUSE datasheet.pdf
AC CURRENT SENSOR 50A MAX datasheet.pdf