3M 926781-01-25-EU
926781-01-25-EU picture photo
Mfg. Part Number
926781-01-25-EU
Brief Description
CONN HEADER 25POS .100" GOLD
Datasheet Download
926781-01-25-EU.pdf
Availability of 926781-01-25-EU
QUANTITY
926781-01-25-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 926781-01-25-EU
Internal Part NumberEIS-926781-01-25-EU
PackagingBulk
Number of Positions25
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall1.245" (31.62mm)
Length - Post (Mating)0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height0.600" (15.24mm)
Length - Tail0.545" (13.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)926781-01-25-EU
Related Links926781-, 926781-01-25-EU Datasheet, 3M Distributor
926781-01-25-EU Details Description
Related parts for 926781-01-25-EU
RES SMD 6.2M OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5.3KV TRANS 6-DIP datasheet.pdf
PLUG BANANA STD INSULATED RED datasheet.pdf
CAP CER 24PF 500V NP0 1206 datasheet.pdf
TVS DIODE 26VWM 46.6VC SMB datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS STR 5.08MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 400W datasheet.pdf
XCEDE RGHT 2PVH 6COL WK datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 12V 52A 6PICOSTAR datasheet.pdf