3M 926781-01-31-EU
926781-01-31-EU picture photo
Mfg. Part Number
926781-01-31-EU
Brief Description
CONN HEADER 31POS .100" GOLD
Datasheet Download
926781-01-31-EU.pdf
Availability of 926781-01-31-EU
QUANTITY
926781-01-31-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 926781-01-31-EU
Internal Part NumberEIS-926781-01-31-EU
PackagingBulk
Number of Positions31
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall1.245" (31.62mm)
Length - Post (Mating)0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height0.600" (15.24mm)
Length - Tail0.545" (13.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)926781-01-31-EU
Related Links926781-, 926781-01-31-EU Datasheet, 3M Distributor
926781-01-31-EU Details Description
Related parts for 926781-01-31-EU
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
FUSE 600V T/D CLASS RK1 25A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
RES SMD 24.9K OHM 1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
RES 1.82K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER STRT datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12.7MM XCUT datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 35A 277/480VAC datasheet.pdf