3M 926782-01-12-I
926782-01-12-I picture photo
Mfg. Part Number
926782-01-12-I
Brief Description
CONN HEADER 24POS .100" DL GOLD
Datasheet Download
926782-01-12-I.pdf
Availability of 926782-01-12-I
QUANTITY
926782-01-12-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 926782-01-12-I
Internal Part NumberEIS-926782-01-12-I
PackagingBulk
Number of Positions24
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall1.245" (31.62mm)
Length - Post (Mating)0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height0.600" (15.24mm)
Length - Tail0.545" (13.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)926782-01-12-I
Related Links926782-, 926782-01-12-I Datasheet, 3M Distributor
926782-01-12-I Details Description
Related parts for 926782-01-12-I
MOD PWR ENTRY 2PL QC 2MM SNAP-IN datasheet.pdf
CONN IDC HOUSING 2POS 22AWG SMD datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 16POS 7.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 16A 125V datasheet.pdf
Connector Socket 52 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
MICROFIT 30 DR RECEPT 18CKT GW H datasheet.pdf
RES SMD 2.37K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf