3M 926782-01-13-I
926782-01-13-I picture photo
Mfg. Part Number
926782-01-13-I
Brief Description
CONN HEADER 26POS .100" DL GOLD
Datasheet Download
926782-01-13-I.pdf
Availability of 926782-01-13-I
QUANTITY
926782-01-13-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 926782-01-13-I
Internal Part NumberEIS-926782-01-13-I
PackagingBulk
Number of Positions26
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall1.245" (31.62mm)
Length - Post (Mating)0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height0.600" (15.24mm)
Length - Tail0.545" (13.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)926782-01-13-I
Related Links926782-, 926782-01-13-I Datasheet, 3M Distributor
926782-01-13-I Details Description
Related parts for 926782-01-13-I
IC INT PC CARD/PLL CTLR 257-BGA datasheet.pdf
DIODE ZENER ARRAY 6.2V SOT323 datasheet.pdf
RES SMD 953K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
IC GATE AND/NAND ECL 2INP 8-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 82PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 1W DO204AL datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 32POS CABLE SKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf