3M 926782-01-22-EU
926782-01-22-EU picture photo
Mfg. Part Number
926782-01-22-EU
Brief Description
CONN HEADER 44POS .100" DL GOLD
Datasheet Download
926782-01-22-EU.pdf
Availability of 926782-01-22-EU
QUANTITY
926782-01-22-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 926782-01-22-EU
Internal Part NumberEIS-926782-01-22-EU
PackagingBulk
Number of Positions44
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall1.245" (31.62mm)
Length - Post (Mating)0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height0.600" (15.24mm)
Length - Tail0.545" (13.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)926782-01-22-EU
Related Links926782-, 926782-01-22-EU Datasheet, 3M Distributor
926782-01-22-EU Details Description
Related parts for 926782-01-22-EU
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
BOX ABS BLACK 4.19"L X 2.6"W datasheet.pdf
RES SMD 2.67 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
Crystal 29.4912MHz 30ppm 18pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONDUCTOR ANVIL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 48LQFP datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 2.5A 250VAC 48VDC datasheet.pdf