3M 929450-01-17-EU
929450-01-17-EU picture photo
Mfg. Part Number
929450-01-17-EU
Brief Description
CONN HEADER .100" SNGL STR 17POS
Datasheet Download
929450-01-17-EU.pdf
Availability of 929450-01-17-EU
QUANTITY
929450-01-17-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 929450-01-17-EU
Internal Part NumberEIS-929450-01-17-EU
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Number of Positions17
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.295" (7.49mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929450-01-17-EU
Related Links929450-, 929450-01-17-EU Datasheet, 3M Distributor
929450-01-17-EU Details Description
Related parts for 929450-01-17-EU
IC BUS BUFF TRI-ST QUAD 14TSSOP datasheet.pdf
IC BATTERY CHRGR SMBUS 28-TQFN datasheet.pdf
1 BIT BUS SWITCH UDFN6 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
MOSFET N-CH 75V 120A TO220AB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
CONDUCTOR ANVIL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf