3M 929450-01-21-I
929450-01-21-I picture photo
Mfg. Part Number
929450-01-21-I
Brief Description
CONN HEADER .100 SNGL STR 21POS
Datasheet Download
929450-01-21-I.pdf
Availability of 929450-01-21-I
QUANTITY
929450-01-21-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 929450-01-21-I
Internal Part NumberEIS-929450-01-21-I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Number of Positions21
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.295" (7.49mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929450-01-21-I
Related Links929450-, 929450-01-21-I Datasheet, 3M Distributor
929450-01-21-I Details Description
Related parts for 929450-01-21-I
MOSFET N-CH 60V 2.8A SOT-223 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 20POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CONN EDGE .100 13POS HL LOW P datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 40POS datasheet.pdf
CONN HEADER .050" 30POS datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS CABLE PIN datasheet.pdf
MOSFET N-CH 75V 183A D2PAK datasheet.pdf
LD 4MM P-P SILIC .75 50CM WHITE datasheet.pdf