3M 929450-01-22-I
929450-01-22-I picture photo
Mfg. Part Number
929450-01-22-I
Brief Description
CONN HEADER .100 SNGL STR 22POS
Datasheet Download
929450-01-22-I.pdf
Availability of 929450-01-22-I
QUANTITY
929450-01-22-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 929450-01-22-I
Internal Part NumberEIS-929450-01-22-I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Number of Positions22
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.295" (7.49mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929450-01-22-I
Related Links929450-, 929450-01-22-I Datasheet, 3M Distributor
929450-01-22-I Details Description
Related parts for 929450-01-22-I
CABLE FLAT FLEX 5" 0.50MM 26POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES 31.6K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN CAP FOR .3T. RCPT datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
IC OSC VCXO 212.5MHZ 6-CLCC datasheet.pdf