3M 929450-01-26-EU
929450-01-26-EU picture photo
Mfg. Part Number
929450-01-26-EU
Brief Description
CONN HEADER .100" SNGL STR 26POS
Datasheet Download
929450-01-26-EU.pdf
Availability of 929450-01-26-EU
QUANTITY
929450-01-26-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 929450-01-26-EU
Internal Part NumberEIS-929450-01-26-EU
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Number of Positions26
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.295" (7.49mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929450-01-26-EU
Related Links929450-, 929450-01-26-EU Datasheet, 3M Distributor
929450-01-26-EU Details Description
Related parts for 929450-01-26-EU
WASHER FLAT #6 NYLON datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 2.5V/7V 8SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 0.8MM 30POS SMD GOLD datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X32.3MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 56A 8SOP-ADV datasheet.pdf
60711A104 CUTOFF BLADE datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 10A 250V datasheet.pdf
750 TB SPRING CLAMP 90D datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 1.8V datasheet.pdf