3M 929450-01-36-EU
929450-01-36-EU picture photo
Mfg. Part Number
929450-01-36-EU
Brief Description
CONN HEADER 36POS STR .100" GOLD
Datasheet Download
929450-01-36-EU.pdf
Availability of 929450-01-36-EU
QUANTITY
929450-01-36-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 929450-01-36-EU
Internal Part NumberEIS-929450-01-36-EU
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
Number of Positions36
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.295" (7.49mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929450-01-36-EU
Related Links929450-, 929450-01-36-EU Datasheet, 3M Distributor
929450-01-36-EU Details Description
Related parts for 929450-01-36-EU
FIXED IND 4.7UH 1.4A 60 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 45.3 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 750 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
FUSE MOD 1000A 1000V BLADE datasheet.pdf
CONN HEADER RT/A 70POS .100 15AU datasheet.pdf
WIRE & CABLE MARKERS datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 500V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONDUCTOR PUNCH datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf