3M 929500-01-13-RK
929500-01-13-RK picture photo
Mfg. Part Number
929500-01-13-RK
Brief Description
CONN HEADER .100 SNGL R/A 13POS
Datasheet Download
929500-01-13-RK.pdf
Availability of 929500-01-13-RK
QUANTITY
929500-01-13-RK Order Process
Ship out your order
Specifications of 929500-01-13-RK
Internal Part NumberEIS-929500-01-13-RK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions13
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.295" (7.49mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929500-01-13-RK
Related Links929500-, 929500-01-13-RK Datasheet, 3M Distributor
929500-01-13-RK Details Description
Related parts for 929500-01-13-RK
CAP ALUM 820UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 14POS 2MM SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle 20 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS R/A .100 GOLD datasheet.pdf
BOARD EVAL XCL206B303AR-G 3.0V datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 560 OHM 14SOIC datasheet.pdf
Z TYPE WIRE PUSH ON WIRE MARKER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf
IC REG BUCK SYNC ADJ 2.5A 24QFN datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:9 8GHZ 32SMT datasheet.pdf
14000UF 25V 35X79 85C ST datasheet.pdf