3M 929500-01-18-RK
929500-01-18-RK picture photo
Mfg. Part Number
929500-01-18-RK
Brief Description
CONN HEADER .100 SNGL R/A 18POS
Datasheet Download
929500-01-18-RK.pdf
Availability of 929500-01-18-RK
QUANTITY
929500-01-18-RK Order Process
Ship out your order
Specifications of 929500-01-18-RK
Internal Part NumberEIS-929500-01-18-RK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions18
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.295" (7.49mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929500-01-18-RK
Related Links929500-, 929500-01-18-RK Datasheet, 3M Distributor
929500-01-18-RK Details Description
Related parts for 929500-01-18-RK
IC OPAMP GP 1MHZ 14SOIC datasheet.pdf
RES 3.3 OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:5 1GHZ 20TSSOP datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 3MHZ 8SOIC datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X6MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
RES 5.23K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CAP CER 18PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
SMT HOLDER FOR 2412 CELL datasheet.pdf
COAX CABLE-STANDARD P datasheet.pdf
CAP FILM 1.8UF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf