3M 929500-01-20-RK
929500-01-20-RK picture photo
Mfg. Part Number
929500-01-20-RK
Brief Description
CONN HEADER .100 SNGL R/A 20POS
Datasheet Download
929500-01-20-RK.pdf
Availability of 929500-01-20-RK
QUANTITY
929500-01-20-RK Order Process
Ship out your order
Specifications of 929500-01-20-RK
Internal Part NumberEIS-929500-01-20-RK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions20
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.295" (7.49mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929500-01-20-RK
Related Links929500-, 929500-01-20-RK Datasheet, 3M Distributor
929500-01-20-RK Details Description
Related parts for 929500-01-20-RK
IC SELF-CONTAINED VCO 8-MSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W +/-15VOUT SMD datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.1A TSOT23-6 datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 120K OHM 5% 1/3W 1206 datasheet.pdf
PCLIP,STR,SNB,USF,CLO datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT datasheet.pdf
CONN HEADER datasheet.pdf
LED COB CXA1304 4000K WHITE SMD datasheet.pdf
CAP FILM 7.5NF 5% 2000VDC RAD datasheet.pdf