3M 929550-01-19-I
929550-01-19-I picture photo
Mfg. Part Number
929550-01-19-I
Brief Description
CONN HEADER .100 SNGL R/A 19POS
Datasheet Download
929550-01-19-I.pdf
Availability of 929550-01-19-I
QUANTITY
929550-01-19-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 929550-01-19-I
Internal Part NumberEIS-929550-01-19-I
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions19
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.295" (7.49mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929550-01-19-I
Related Links929550-, 929550-01-19-I Datasheet, 3M Distributor
929550-01-19-I Details Description
Related parts for 929550-01-19-I
KIT ICE Z8 ENCORE 64K 68PLCC datasheet.pdf
IC GATE NAND 2CH 2-INP 8-VSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-6 datasheet.pdf
CAP CER 5.1PF 200V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 1500PF 5% 1.25KVDC RAD datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 385V SNAP datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 30AWG BROWN 100' datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf