3M 929550-01-30-I
929550-01-30-I picture photo
Mfg. Part Number
929550-01-30-I
Brief Description
CONN HEADER .100 SNGL R/A 30POS
Datasheet Download
929550-01-30-I.pdf
Availability of 929550-01-30-I
QUANTITY
929550-01-30-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 929550-01-30-I
Internal Part NumberEIS-929550-01-30-I
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions30
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.295" (7.49mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929550-01-30-I
Related Links929550-, 929550-01-30-I Datasheet, 3M Distributor
929550-01-30-I Details Description
Related parts for 929550-01-30-I
FERRULE 35.0MM 30 1 = 100PCS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
Connector Receptacle 20 Position 0.100" (2.54mm) Gold or Gold, GXT Surface Mount datasheet.pdf
MINITEK HDR VER POL&LAT datasheet.pdf
RES 221 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 162V 1.2KA DISC 7MM datasheet.pdf
BOARD COMPUTER SGL EPIR ZDOT datasheet.pdf
CAP CER 1PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
Connector Socket 26 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
IC OSC VCXO 160MHZ 6-CLCC datasheet.pdf