3M 929647-01-13-I
929647-01-13-I picture photo
Mfg. Part Number
929647-01-13-I
Brief Description
CONN HEADER 13POS STR .100 GOLD
Datasheet Download
929647-01-13-I.pdf
Availability of 929647-01-13-I
QUANTITY
929647-01-13-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 929647-01-13-I
Internal Part NumberEIS-929647-01-13-I
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Number of Positions13
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929647-01-13-I
Related Links929647-, 929647-01-13-I Datasheet, 3M Distributor
929647-01-13-I Details Description
Related parts for 929647-01-13-I
CAP ALUM 47UF 20% 63V SMD datasheet.pdf
IC RCVR/DRVR HV ECL DIFF 8SOIC datasheet.pdf
TRANS NPN 300V 0.1A TO-92L datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EYELET datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 500MW SOD123 datasheet.pdf
RES 59K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 16POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 470K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
BCM BUS CONVERTER 16V 240W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156" datasheet.pdf