3M 929647-01-15-I
929647-01-15-I picture photo
Mfg. Part Number
929647-01-15-I
Brief Description
CONN HEADER 15POS STR .100 GOLD
Datasheet Download
929647-01-15-I.pdf
Availability of 929647-01-15-I
QUANTITY
929647-01-15-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 929647-01-15-I
Internal Part NumberEIS-929647-01-15-I
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Number of Positions15
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929647-01-15-I
Related Links929647-, 929647-01-15-I Datasheet, 3M Distributor
929647-01-15-I Details Description
Related parts for 929647-01-15-I
CONN EDGECARD 50POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 20A 5.5 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 203 TYPEA 38POS datasheet.pdf
SENSOR 1000PSIS 1/4 NPT W/TEMP datasheet.pdf
IC ENCORE MCU 2K FLASH 20DIP datasheet.pdf
CONN HEADER MALE 2MM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 15A datasheet.pdf