3M 929647-01-17-I
929647-01-17-I picture photo
Mfg. Part Number
929647-01-17-I
Brief Description
CONN HEADER 17POS STR .100 GOLD
Datasheet Download
929647-01-17-I.pdf
Availability of 929647-01-17-I
QUANTITY
929647-01-17-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 929647-01-17-I
Internal Part NumberEIS-929647-01-17-I
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Number of Positions17
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929647-01-17-I
Related Links929647-, 929647-01-17-I Datasheet, 3M Distributor
929647-01-17-I Details Description
Related parts for 929647-01-17-I
CAP ALUM 680UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
MINITEK SHROUDED HDR TMT datasheet.pdf
CAP CER 68PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC INVERTER DUAL UNBUFFER ULLGA6 datasheet.pdf
CONN HEADER BREAKAWAY 40POS .100 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES SMD 39K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 330 OHM 1% 5W datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS PNL THRU SKT datasheet.pdf