3M 929647-01-20-EU
929647-01-20-EU picture photo
Mfg. Part Number
929647-01-20-EU
Brief Description
CONN HEADER .100" SNGL STR 20POS
Datasheet Download
929647-01-20-EU.pdf
Availability of 929647-01-20-EU
QUANTITY
929647-01-20-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 929647-01-20-EU
Internal Part NumberEIS-929647-01-20-EU
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Number of Positions20
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929647-01-20-EU
Related Links929647-, 929647-01-20-EU Datasheet, 3M Distributor
929647-01-20-EU Details Description
Related parts for 929647-01-20-EU
CAP CER 1500PF 200V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .050 DIP datasheet.pdf
RELAY REED DPST 500MA 24V datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 55NS 32STSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.091" NYLON 3.68MM datasheet.pdf
RES SMD 12K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
HDFK 95-VP datasheet.pdf
CAP FILM 43NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf