3M 929647-02-16-I
929647-02-16-I picture photo
Mfg. Part Number
929647-02-16-I
Brief Description
CONN HEADER .100 SNGL STR 16POS
Datasheet Download
929647-02-16-I.pdf
Availability of 929647-02-16-I
QUANTITY
929647-02-16-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 929647-02-16-I
Internal Part NumberEIS-929647-02-16-I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Number of Positions16
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929647-02-16-I
Related Links929647-, 929647-02-16-I Datasheet, 3M Distributor
929647-02-16-I Details Description
Related parts for 929647-02-16-I
RES 3 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 1A TO220-4 datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
RES 3.28K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 10 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 90.9K OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1.5UF 25V X8R 1210 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 2A 48V datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A datasheet.pdf