3M 929647-02-20-EU
929647-02-20-EU picture photo
Mfg. Part Number
929647-02-20-EU
Brief Description
CONN HEADER .100" SNGL STR 20POS
Datasheet Download
929647-02-20-EU.pdf
Availability of 929647-02-20-EU
QUANTITY
929647-02-20-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 929647-02-20-EU
Internal Part NumberEIS-929647-02-20-EU
Number of Positions20
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929647-02-20-EU
Related Links929647-, 929647-02-20-EU Datasheet, 3M Distributor
929647-02-20-EU Details Description
Related parts for 929647-02-20-EU
CONV DC-DC 48V IN 5V OUT 20W datasheet.pdf
BARRIER END POLY FOR UB2 SERIES datasheet.pdf
RES SMD 160 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS 5.08MM datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 100 OHM 0606 datasheet.pdf
23+23 DIL HORIZ PIN HDR datasheet.pdf
23+23 DIL SMT VERT SOCKET datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 26POS datasheet.pdf
F39-EJ-S datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 10.5A TO-220AB datasheet.pdf