3M 929647-02-23-EU
929647-02-23-EU picture photo
Mfg. Part Number
929647-02-23-EU
Brief Description
CONN HEADER .100" SNGL STR 23POS
Datasheet Download
929647-02-23-EU.pdf
Availability of 929647-02-23-EU
QUANTITY
929647-02-23-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 929647-02-23-EU
Internal Part NumberEIS-929647-02-23-EU
Number of Positions23
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929647-02-23-EU
Related Links929647-, 929647-02-23-EU Datasheet, 3M Distributor
929647-02-23-EU Details Description
Related parts for 929647-02-23-EU
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 14W datasheet.pdf
21 CIR MTA156 EDGE CON F/T LF datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS W/SKT JAM NUT datasheet.pdf
CONN PLUG HSG 4POS datasheet.pdf
IC AMP STEREO CLASS G 30DSBGA datasheet.pdf
MOSFET P-CH 40V 50A ATPAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
MOD FRAME SNGL GANG 2PORT WHITE datasheet.pdf
Connector Header 38 Position 0.100" (2.54mm) Tin Surface Mount datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 54POS PNL MNT PIN datasheet.pdf