3M 929647-02-24-EU
929647-02-24-EU picture photo
Mfg. Part Number
929647-02-24-EU
Brief Description
CONN HEADER .100" SNGL STR 24POS
Datasheet Download
929647-02-24-EU.pdf
Availability of 929647-02-24-EU
QUANTITY
929647-02-24-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 929647-02-24-EU
Internal Part NumberEIS-929647-02-24-EU
Number of Positions24
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929647-02-24-EU
Related Links929647-, 929647-02-24-EU Datasheet, 3M Distributor
929647-02-24-EU Details Description
Related parts for 929647-02-24-EU
CONN HEADER .100 DUAL R/A 28POS datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL R/A 5POS datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN PLUG 20POS W/FLANGE&INSE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CAP CER 110PF 300V 1111 datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 99POS WALL MT SCKT datasheet.pdf