3M 929647-02-34-I
929647-02-34-I picture photo
Mfg. Part Number
929647-02-34-I
Brief Description
CONN HEADER .100 SNGL STR 34POS
Datasheet Download
929647-02-34-I.pdf
Availability of 929647-02-34-I
QUANTITY
929647-02-34-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 929647-02-34-I
Internal Part NumberEIS-929647-02-34-I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Number of Positions34
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929647-02-34-I
Related Links929647-, 929647-02-34-I Datasheet, 3M Distributor
929647-02-34-I Details Description
Related parts for 929647-02-34-I
Connector Quick Connect Tab 17-20 AWG 0.110" (2.79mm) Crimp datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
RES SMD 107 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 17A 2 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.075UF 5% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
RES 121 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 40.2K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 24 OHM 10W 5% RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 180 NF 10% 2000VDC RAD datasheet.pdf