3M 929647-03-10-EU
929647-03-10-EU picture photo
Mfg. Part Number
929647-03-10-EU
Brief Description
CONN HEADER .100" SNGL STR 10POS
Datasheet Download
929647-03-10-EU.pdf
Availability of 929647-03-10-EU
QUANTITY
929647-03-10-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 929647-03-10-EU
Internal Part NumberEIS-929647-03-10-EU
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Number of Positions10
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929647-03-10-EU
Related Links929647-, 929647-03-10-EU Datasheet, 3M Distributor
929647-03-10-EU Details Description
Related parts for 929647-03-10-EU
RES KIT 15K-270K 1/10W 240PCS datasheet.pdf
CONN 2.5MM FEMALE PLUG 5.5MM OUT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 R/A SLD datasheet.pdf
IC FILTER BANDPASS PROG 24-SOIC datasheet.pdf
TRIMMER 500K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.091" NYLON 3.56MM datasheet.pdf
RES 27.1K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf