3M 929647-03-12-I
929647-03-12-I picture photo
Mfg. Part Number
929647-03-12-I
Brief Description
CONN HEADER .100 SNGL STR 12POS
Datasheet Download
929647-03-12-I.pdf
Availability of 929647-03-12-I
QUANTITY
929647-03-12-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 929647-03-12-I
Internal Part NumberEIS-929647-03-12-I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Number of Positions12
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929647-03-12-I
Related Links929647-, 929647-03-12-I Datasheet, 3M Distributor
929647-03-12-I Details Description
Related parts for 929647-03-12-I
RES SMD 0.018 OHM 5% 2W 1020 datasheet.pdf
RES SMD 226 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC 8CH DGTL-IN SERIALZR 28HTSSOP datasheet.pdf
FUSE 200A 690V 000/80 AR UC datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 10K 3% RADIAL datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CPU 2K EEPR 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
RES 127K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS SKT datasheet.pdf