3M 929647-03-14-EU
929647-03-14-EU picture photo
Mfg. Part Number
929647-03-14-EU
Brief Description
CONN HEADER .100" SNGL STR 14POS
Datasheet Download
929647-03-14-EU.pdf
Availability of 929647-03-14-EU
QUANTITY
929647-03-14-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 929647-03-14-EU
Internal Part NumberEIS-929647-03-14-EU
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Number of Positions14
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929647-03-14-EU
Related Links929647-, 929647-03-14-EU Datasheet, 3M Distributor
929647-03-14-EU Details Description
Related parts for 929647-03-14-EU
UDOC 256MB EXT. TEMP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 100POS WALL MT PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CONN RECEPT 40POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
680UF 100V 22X30MM 85C 12000H datasheet.pdf