3M 929647-03-16-I
929647-03-16-I picture photo
Mfg. Part Number
929647-03-16-I
Brief Description
CONN HEADER .100 SNGL STR 16POS
Datasheet Download
929647-03-16-I.pdf
Availability of 929647-03-16-I
QUANTITY
929647-03-16-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 929647-03-16-I
Internal Part NumberEIS-929647-03-16-I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Number of Positions16
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929647-03-16-I
Related Links929647-, 929647-03-16-I Datasheet, 3M Distributor
929647-03-16-I Details Description
Related parts for 929647-03-16-I
CONN 2 AWG #3/8 AMPOWER datasheet.pdf
CAP THIN FILM 0.8PF 25V 0201 datasheet.pdf
CONN HEADER 44POS .100" STR GOLD datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 7/16-20UNF 2B 4.5V datasheet.pdf
RES 30.1K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 4MB FLASH 208BGA datasheet.pdf
CAP MICA 0.016UF 5% 500V RADIAL datasheet.pdf
Connector Header 7 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 800V 10A TO220AB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf