3M 929647-03-36-EU
929647-03-36-EU picture photo
Mfg. Part Number
929647-03-36-EU
Brief Description
CONN HEADER 36POS STR .100" GOLD
Datasheet Download
929647-03-36-EU.pdf
Availability of 929647-03-36-EU
QUANTITY
929647-03-36-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 929647-03-36-EU
Internal Part NumberEIS-929647-03-36-EU
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
Number of Positions36
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929647-03-36-EU
Related Links929647-, 929647-03-36-EU Datasheet, 3M Distributor
929647-03-36-EU Details Description
Related parts for 929647-03-36-EU
CONN RECEPT PIN .015-.025" .146" datasheet.pdf
IC MOSFET DRVR SYNC BUCK 8EPSOIC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 20QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
SENSOR PRES 600PSI GAUG 3.3V SMT datasheet.pdf
FOOT CYLINDRICAL 1" DIA BLACK datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P6C R/A UNSHLD datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf