3M 929647-04-12-I
929647-04-12-I picture photo
Mfg. Part Number
929647-04-12-I
Brief Description
CONN HEADER .100 SNGL STR 12POS
Datasheet Download
929647-04-12-I.pdf
Availability of 929647-04-12-I
QUANTITY
929647-04-12-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 929647-04-12-I
Internal Part NumberEIS-929647-04-12-I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Number of Positions12
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929647-04-12-I
Related Links929647-, 929647-04-12-I Datasheet, 3M Distributor
929647-04-12-I Details Description
Related parts for 929647-04-12-I
CAP ALUM 100UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
IC FREQ TIMING GENERATOR 28TSSOP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
RES 1.74K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU ARM 32KB FLASH 28DIP datasheet.pdf
CAP CER 39PF 50V CH 0402 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS WALL MNT PIN datasheet.pdf