3M 929647-04-15-EU
929647-04-15-EU picture photo
Mfg. Part Number
929647-04-15-EU
Brief Description
CONN HEADER .100" SNGL STR 15POS
Datasheet Download
929647-04-15-EU.pdf
Availability of 929647-04-15-EU
QUANTITY
929647-04-15-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 929647-04-15-EU
Internal Part NumberEIS-929647-04-15-EU
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Number of Positions15
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929647-04-15-EU
Related Links929647-, 929647-04-15-EU Datasheet, 3M Distributor
929647-04-15-EU Details Description
Related parts for 929647-04-15-EU
RES SMD 36 OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN SIM/SAM CARD HINGED TYPE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
RES SMD 56K OHM 5% 2W 2512 datasheet.pdf
CONN RCPT HOUSING 3POS 2.5MM datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 25A 240VAC datasheet.pdf
PWR SUPP PROGRAM DC 5-600V 1560W datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT SKT datasheet.pdf